Hayallerindeki Rezidansı Bul
image image image image image image image image

Saloon Residence

  • Rezidans Tipi Rezidans Daire
  • Firma GEN YAPI
  • Telefon 0216 540 23 68 69
  • Web Sitesi www.saloonresidence.com
  • Adres Esenşehir Mh. Sahra Sk. No:12 Y.Dudullu Ümraniye İSTANBUL

REZİDANS HAKKINDA

Rezidans'ı Paylaş: facebooktwittermailfacebooktwittermail

KENTİN İÇİNDE KALABALIĞIN DIŞINDA
MERKEZDE SİZ VARSINIZ
Saloon Residence’ta merkezde insan vardır. Etrafındaki olanaklar geniş tutulmuştur. Açık havuza 450 m2 yer ayrılmış, basketbol sahası ve tenis kortu ayrı tutulmuştur.

Kendinizi dinleyin, huzurla dinlenin…
Saloon Residence’ta sosyal alanlar iç içe inşa edilmemiş, böylece insanın yalnız kalma ihtiyacı da göz ardı edilmemiştir.
Saloon Residence’ın yeşil alanında ve sosyal tesislerinde yalnızca sizin keyif ve huzurunuza yer vardır.
Saloon Residence inşa edildiği alanı bir insan misali kucaklar. Kucaklanan alanda havuz, peyzaj ve dinlenme alanları vardır. Saloon Residence inşa edildiği arazinin en yüksek noktasına konumlandırılmıştır. Binaların birbirini örtmemesi ve yay gibi dizilmesi sayesinde manzaranın tamamını izleme olanağı sunar. Saloon Residence’ta tüm daireler ön tarafa bakmaktadır. Sosyal tesislerin bahçe katında bulunması sayesinde 1. kattaki dairelerin bile manzarası kapanmaz. Saloon Residence’ta koridorlardan ilerleyip evinize çıktığızda evinizi boylu boyunca saran kat bahçenizden açık havuzu 180° derece bakış açısıyla görebilir, tüm manzarayı seyrederek çayınızı yudumlayabilirsiniz.

MİMARDAN

Projemizde, çok yüksek tempoda ve stresle geçen hayatımızda, insanlara maksimum güven, konfor, huzur ve mutluluk ortamı oluşturmak; farklı karakter ve kişilikteki her türlü insanın burada yaşamaktan keyif almasını sağlamak önceliğimiz olmuştur.

Projenin başında, öyle bir proje yapalım ki insanlar burada 365 gün huzurla, güvenle, keyifle yaşasın istedik. Biz de bu noktadan yola çıkarak projemizde insanlara, aileleri ve komşularıyla birlikte 365 gün huzur ve mutluluk verebilecek bir yaşam alanı oluşturmaya çalıştık. Saloon Residence’ı otele ya da otel konseptine benzetmek yerine, yapının tamamen otel yaşam tarzına uygun yapılıp düzenlenmesi önemli önceliklerimizden oldu. İlk olarak binayı hakim tepe noktasına yerleştirdik, 2 blokla araziyi iki koldan sardık. Bunun için öncelikle binanın gerek oturum noktası, gerek araziyi kucaklayışı, gerekse her bir konutun araziye tam hakimiyeti özenle sağlandı. Forma bağlı olarak son derece eşit bir panaroma ve güneş algısı sağlandı. Binalardaki tüm sakinler için aynı açıklığı, manzarayı ve siteye hakimiyeti sağlamış olduk. Binanın dışına çıkmaya gerek kalmadan, tüm aktivitelere sadece bir asansör mesafesinde ulaşım imkanı sağlandı. İç ve dış havuza, spa’ya, spor salonuna, kafeteryaya rahatlıkla ulaşmanızı amaçladık.Ayrıca size olağanüstü bir karşılama ortamı sunan bir lobi tasarlandı. Hatta bunun etkisi blok giriş koridorlarındaki botanik bahçesinde hoş keyifli bekleme ortamında da devam etti. Çocuklarınız için hem dış mekanda hem de iç mekanda oyun alanları oluşturuldu.İstedik ki araziyi her iki taraftan çevreleyip kucaklayan bu iki blok sizleri ve ailenizi kucaklayıp, koruyup yüksek konfor, ömür boyu huzur ve mutluluk sunsun.

İSMAİL TÜREDİ / Mimar
BRENER MİMARLIK

MÜHENDİSTEN

Saloon Residence son deprem yönetmeliği ve Bayındırlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun olarak yapılmaktadır. Yapıda sınıf olarak C 35 beton kullanılmıştır. Kalıp sistemi konvansiyonel olarak seçilmiştir. Temel tipi olarak Radye seçilmiştir.

Saloon Residence bölge olarak 2. derece deprem bölgesinde olmasına rağmen (Çekmeköy bölgesi İstanbul’un zemin olarak en sağlam bölgelerinden biridir) hesaplarda 1. derece deprem bölgesi şiddetine dayanıklı olarak tasarımı yapılmıştır.

Saloon Residence konsept olarak mimari tasarımıyla da ortaya koyduğu zerafeti imalat aşamasında kullanacağı bütün detay malzemeleriyle de sağlayacaktır. Tasarım, malzeme seçimi ve işçiliğiyle bölgesinde çıtayı yükseltmeyi hedeflemektedir.
SALOON ‘da YAŞAM
Açık Havuz

Lobi, Açık Havuz, Kapalı Havuz, Fitness, Sauna, Türk Hamamı, Tenis Kortu, Basketbol Sahası, Yardımcı Odası, Çok Amaçlı Salon,Cafeterya, Akıllı Ev, Kapalı Otopark, Çocuk Oyun Alanları, Yürüyüş Yolları, Dinlenme Alanları

Rezidans Nerede?

advertika

Firmaya Sor

  • info@saloonresidence.com
  • 0216 540 23 68 69